Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Pratulinie

Powiększ obraz

28 maja 2019r. przedstawiciele SKC naszej szkoły wzięli udział w diecezjalnym spotkaniu w pratulińskim Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ponad tysiąc młodych wolontariuszy oraz towarzyszących im opiekunów i asystentów kościelnych.

Przed południem uczestnicy wzięli udział w mszy św. Podczas której ks. Paweł Wojdat, moderator CDS podkreślał, że wolontariusze są wyjątkowi i prosił ich, jak św. Jan Paweł II, aby wymagali od siebie, nawet jeśli inni od nich nie wymagają.

Po Eucharystii, wolontariusze zaangażowali się w grę terenową – poprowadziło je Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej przy współpracy z ZS Małaszewicze. W grze wzięły udział 10-osobowe drużyny.  Opiekunowie Szkolnych Kół Caritas w tym czasie spotkali się z Dyrekcją Diecezjalnej Caritas, aby podsumować podejmowane inicjatywy. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwą Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Dziękujemy naszym wolontariuszom, którzy godnie reprezentowali nas podczas zjazdu SKC: Andżelice, Karolinie, Oli, Juli, Mai, Justynie, Juli, Ewie z klasy 8b oraz Michalinie, Małgosi, Dominice, Albertowi, Markowi i Kacprowi z klasy 8a.

Wordpress Photo Gallery