Wycieczka do Warszawy

Powiększ obrazwspólne zdjęcie po warsztatach "laboratorium ciemności"
Bardzo atrakcyjnie zaczął się ten tydzień dla uczniów klas czwartych, którzy w poniedziałek 24.10 uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy.
   W deszczowy poranek gościł nas Teatr Capitol ze spektaklem Wanna Archimedesa, gdzie w bardzo ciekawy, zabawny i muzyczny sposób dzieci uczyły się o najważniejszych odkryciach cywilizacji i prawach fizyki.

 

   Po skończonym przedstawieniu, w promieniach słońca udaliśmy się do Instytutu Tyflologicznego Polskiego Związku Niewidomych. Tam uczniowie wzięli udział w warsztatach Laboratorium ciemności. Świat ludzi słabowidzących i niewidomych odkrywaliśmy za pomocą m.in. alfabetu Braillea, białej laski i symulatorów różnych schorzeń wzroku.
Pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem bezpiecznie do Siedlec.