Wigilia w I B

Powiększ obraz

Wigilia Bożego Narodzenia to niezwykle uroczysty i wyjątkowy dzień, na który każdy czeka cały długi rok. Jest to czas spotkań z bliskimi, przebaczenia i nadziei.

Uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą świętowali wspólnie ten wyjątkowy czas, aby dać wyraz temu, że wszyscy w klasie jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Dzięki zaangażowaniu rodziców mogliśmy cieszyć się pięknie przystrojonym i zastawionym tradycyjnymi świątecznymi  przekąskami stołem. Wszyscy uczestnicy połamali się opłatkiem, składając sobie szczere, płynące z głębi serca życzenia.

Następnie wspólnie zasiedliśmy do stołu, aby skosztować świątecznych przysmaków i własnoręcznie ozdobić przygotowane do dekoracji pierniki. W międzyczasie odwiedził nas również mocno wyczekiwany przez dzieci w czasie każdej wigilii św. Mikołaj. Nasz wyjątkowy gość obdarował wszystkie dzieci drobnym upominkiem i zaśpiewał wspólnie ze wszystkimi kolędę „Lulajże Jezuniu”. Św. Mikołaj obiecał, że wróci do klasy 1b za rok, jeśli dzieci będą grzeczne przez cały następny rok. W tym miłym i świątecznym nastroju musiał nas opuścić, aby pędzić do następnych, oczekujących na niego dzieci.

Wigilia klasowa upłynęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i pokoju. Mamy nadzieję, że wszystkie serdeczne życzenia spełnią się każdemu bez wyjątku, a czas nadchodzących świąt przyniesie każdemu odpoczynek i wytchnienie od codziennych zmartwień.

Wordpress Photo Gallery