Terenowa lekcja przyrodnicza w Parku Stencla

Powiększ obrazZdjęcie klasy przy jesionie wraz z Panią B. Mileszczyk - prezesem PKE w Siedlcach

Uczniowie klasy 5d wraz z p. M. Świtek i p. A. Derlatką mieli okazję uczestniczyć w terenowej lekcji przyrodniczej w Parku Stencla.

Zajęcia te prowadziła Pani Barbara Mileszczyk, prezes Polskiego Koła Ekologicznego „Podlasie” w Siedlcach, która w niezwykle ciekawy sposób przedstawiła historię tego miejsca. Następnie uczniowie udali się na spacer po tym pięknym parku, gdzie na małej powierzchni rośnie wiele starych drzew (m. in. kasztanowce, jesiony, robinie akacjowe, dęby, iglicznie). Wśród nich jest kilkanaście pomników przyrody.

Zachęcamy wszystkich do chwili odpoczynku w Parku Stencla, do przytulania drzew, co redukuje stres, uspokaja i pozytywnie nastraja.

Wordpress Photo Gallery