SZLACHETNA PACZKA – podsumowanie akcji

Powiększ obraz
„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście!” (Robert Baden-Powell).
    Wierzę w to bardzo mocno, że przystępując do akcji Szlachetna Paczka, mogliśmy przyczynić się choć w niewielkim stopniu do uszczęśliwienia innych.
    Jako społeczność szkolna chcieliśmy pomóc rodzinie z okolic Łochowa,w której wychowują się 3 urocze dziewczynki. Jedna z nich, 9-letnia Łucja, choruje na nowotwór kości. Leczenie jest kosztowne, a potrzeb wciąż przybywa… Całe dotychczasowe spokojne życie rodziny zostało podporządkowane pobytom dziecka w szpitalu, leczeniu i rehabilitacji.

    Najpilniejszymi potrzebami tej rodziny były: materac dla chorej Łucji oraz buty dla wszystkich dziewczynek. Zbieraliśmy również art. papiernicze, gdyż dziewczynki bardzo lubią kolorować i rysować. Przekazaliśmy też ubrania, pościel, książki, deskę do prasowania oraz słodycze.
    Dary te mogliśmy przekazać osobiście rodzinie i było to niesamowite spotkanie. Radość dziewczynek, ich szczerość, entuzjazm oraz serdeczność rodziców był czymś, co na zawsze zapisało się w naszej pamięci. Zostaliśmy obdarowani pięknymi laurkami wykonanymi przez trzy małe księżniczki oraz piękną choinką.
Po świętach Bożego Narodzenia uczestniczyliśmy w I Komunii Św. Łucji. Nietypowy czas na takie wydarzenie, ale w związku ze zbliżającą się operacją dziewczynki i długim okresem rehabilitacji, rodzice zdecydowali się na przyspieszenie tej uroczystości. Mogliśmy ponownie podarować im upominki, które przygotowali Rodzice naszych uczniów…
    Jestem bardzo wdzięczna wszystkim Rodzicom, którzy pomagali w tej akcji, czy to w sposób materialny, czy finansowy. Bez Państwa życzliwości, otwartości i zaangażowania świat byłby mniej piękny…
Dziękuję również Pani Dyrektor, która była główną inspiratorką tego przedsięwzięcia w naszej szkole, oraz wszystkim Nauczycielom za ich wsparcie i pomoc.
   Łucji życzymy powrotu do zdrowia, cierpliwości w pokonywaniu bólu, a jej Rodzicom sił, nadziei i wiary!
M.Staszewska