Stowarzyszenie Nasza Stara Ósemka

Stowarzyszenie Nasza Stara Ósemka

funpage – www.facebook.com/NaszaStara8ka, grupa FB – STARA ÓSEMKA

Kontakt: mail – nasza8siedce@gmail.com , tel. 510 379 651

Zapraszamy serdecznie do kontaktu i na FB


W dniu 2 marca 2024 r. (sobota) w Sali Tradycji Starej Ósemki odbyło się I Spotkanie  z cyklu „Ósemkowicze i ich dalsze losy”.

Tym razem gościliśmy Kolegę ósemkowicza – BERNARDA NOWAKOWSKIEGO – artystę metaloplastyka, kolekcjonera i siedleckiego regionalistę.

Uczestnicy spotkania oprócz oglądania zgromadzonych w Sali Tradycji eksponatów i zdjęć szkolnych, mogli podziwiać przyniesione przez artystę elementy jego zabytkowej kolekcji kotlarstwa i bieżących wyrobów metaloplastyki użytkowej wykonywanych przez artystę na zamówienie.

Spotkanie z Bernardem Nowakowskim

Więcej prac obejrzeć można na stronie internetowej pracowni mistrza www.manuales.pl, kontakt mailowy manuales@manuales.pl

Podczas spotkania, oprócz arcyciekawej pogawędki zaproszonego gościa, można było poczuć się jak w muzeum na wystawie za sprawą wyświetlanej

audycji TV Wschód – MAGAZYN HISTORYCZNY z października 2011 r.

Film dostępny pod poniższym linkiem:

https://www.tv-wschod.pl/artykul/7800,magazyn-historyczny?fbclid=IwAR25Xy1c57vRApZc86T49JcwxShV0i873Rr108I7KXuRHjPQqJ37kM0uzso

Na spotkaniu można było obejrzeć filmy z innych wystaw i z promocji książki Dawne Kotlarstwo… (Muzeum Regionalne 2019 r.). Zaprezentowano również wybrane zdjęcia z archiwum B.N.

Osoby zainteresowane tematyką spotkania prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem

                                                                                            Zarząd Stowarzyszenia

Nasza Stara Ósemka

Prezentacja ze spotkania.jpg


Harmonogram dyżurów w Sali Tradycji Starej Ósemki

W szczególnych okolicznościach godziny i dni dyżurów mogą się zmienić. Osoby zainteresowane naszą obecnością prosimy, aby upewniły się telefonicznie (tel. 510 379 651), czy w Sali Tradycji Starej Ósemki nas zastaną – szczególnie w przypadku spotkań edukacyjnych klas i grup szkolnych.

Barbara Mileszczyk, Stowarzyszenie Nasza Stara Ósemka


Reportaż Radia Eska Siedlce: