Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia

Powiększ obrazGrzyby na wystawie

29 września  klasa VI D uczestniczyła prelekcji Poznaj grzyby unikniesz zatrucia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach.

Ta ciekawa nietypowa lekcja biologii oprócz wykładu wzbogacona była oglądaniem imponującej wystawy. Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe zasady zbierania grzybów oraz fakty i mity o tych organizmach. Okazuje się,  że w Polsce występuje aż 12 gatunków grzybów, których spożycie może doprowadzić nawet do śmierci, a nie każdy trujący okaz ma piekący i gorzki smak. Ponadto łatwo pomylić muchomora sromotnikowego z gołąbkiem trawiastozielonym, a muchomora jadowitego z czubajką kanią lub pieczarką jadalną. Rzadkim, a przez to również jednym z najdroższych grzybów jest trufla.

Nie tylko grzybiarze powinni uważać na kleszcze, dlatego też w trakcie tej wizyty zaprezentowane zostały filmy instruktażowe na temat sposobów ochrony przed tymi pajęczakami.

 

Bardzo dziękujemy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach za możliwość uczestniczenia w takiej formie doskonalenia wiedzy oraz praktyczne wskazówki.

 

Wordpress Photo Gallery