Portret naszej mamy

Powiększ obraz

„Nie ma jak u mamy – ciepły piec, cichy kąt. 
Nie ma jak u mamy – kto nie wierzy, robi błąd.”

 Dzień mamy w Polsce obchodzony jest corocznie 26 maja. Jest to sposób wyrażania szacunku, miłości oraz podziękowania dla naszych matek. W tym dniu każda mama jest obdarowywana laurkami lub kwiatkami przez swoje dzieci. Historia dnia matki sięga już czasów starożytnych, a dokładniej starożytnej Grecji i Rzymu.

W kulturach tych oddawano cześć boginiom matkom, które symbolizowały płodność i urodzaj. Kolejne wzmianki o obchodach dnia matki pojawiają się w siedemnastowiecznej Anglii. Wtedy też narodził się zwyczaj wręczania w dniu matki kwiatów czy słodyczy. Oficjalnie w polskim kalendarzu dzień matki po raz pierwszy pojawił się w 1914 roku.

Uczniowie naszej szkoły ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Portret naszej mamy” , w którym przedstawili swoją mamę . Wykonane prace uczniów zaprezentowaliśmy na gazetce szkolnej. Gratulujemy wszystkim uczniom wykonanych prac!!!