Mikołajkowa wycieczka do Warszawy

Powiększ obrazKlasa 3d na wystawie Cosmos Discovery

7 grudnia,  klasy 3d oraz 4d pod opieką nauczycieli p. Ewy Karaś, p. Kamila Wolskiego, p. Jarosława Rybaka, uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Wyruszyliśmy wcześnie wiedząc, że czeka nas intensywny program zwiedzania. Warszawa przywitała nas piękną zimową aurą.  Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik. Każdy z nas mógł przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć jak działa na nas iluzja, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce w przyrodzie. Dzięki tej wizycie wzbogaciliśmy naszą  wiedzę i umiejętności – i mogliśmy je zastosować w praktyce.

Następnie udaliśmy się na największą na świecie wystawę kosmonautyki „COSMOS DISCOVERY Space Exhibition”. Poznaliśmy tam tajniki pełnej wyzwań podróży człowieka w kosmos. Ogromne wrażenie zrobiły na nas pojazdy kosmiczne, do których można było wchodzić i poczuć się jak kosmonauta.

Ostatnim punktem wycieczki był Królewski Pokaz Świateł w Wilanowie. Przenieśliśmy się w bajkową scenerię wypełnioną ciepłym światłem i chłodnymi błyskami.  Tysiące światełek układa się tam w różnorakie kształty i rozbrzmiewa w rytm muzyki. Po zmroku wyglądało to oszałamiająco.

Po wyczerpaniu wszystkich punktów programu wycieczki, w dobrych humorach i pełni niezapomnianych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wordpress Photo Gallery