Finał projektu SOLIDARNOŚĆ. PODAJ DALEJ!

Powiększ obrazKartki wysyłane w ramach akcji Solidarność

10 maja odbyła się finał europejskiego projektu Solidarność. Podaj dalej!

Akcja ta opiera się na prostym pomyśle: jest jak wysłanie listu w butelce. Na pierwszej stronie kartek umieszczone są zdjęcia wybrane specjalnie z myślą o celu akcji, jakim jest zwiększanie świadomości różnorodności społecznej. Z kolei na drugiej stronie pocztówki uczestnicy zapisują własne wiadomości wyrażające solidarność, które tworzą podczas warsztatów pisarskich. Adresaci i adresatki mogą odpisać autorom i autorkom, wykorzystując załączoną kartkę zwrotną. Akcja uwrażliwia dzieci i młodzież, a także odbiorców pocztówek na różnorodność naszego społeczeństwa, zachęca też do refleksji nad własnymi poglądami oraz uprzedzeniami dotyczącymi statusu materialnego, stylów życia, migracji, relacji międzypokoleniowych i innych zagadnień.

Mamy nadzieję, że udział w tym programie edukacyjnym zwiększył świadomość młodych ludzi na temat różnorodności społecznej, dyskryminacji oraz różnych perspektyw widzenia rzeczywistości. Wierzymy, że przez napisanie i wysłanie własnej wiadomości bezpośrednio do nieznajomego adresata uczniowie zrozumieli wartość solidarności, równości, sprawiedliwości i szacunku.

W projekcie wzięli udział wolontariusze SKW oraz Caritas Diecezji Siedleckiej.

Wordpress Photo Gallery