Dąb Niepodległości

Powiększ obraz

Dnia 8 listopada b.r w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości na terenie naszej szkoły odbyło się posadzenie niezwykłej sadzonki dębu.
Sadzonka ta jest wyjątkowa ze względu na to, iż wyrosła z żołędzi poświęconych przez papieża Benedykta XVI i jest wygraną nagrodą dla naszej szkoły, którą wywalczyła Maja Zalewska z klasy 5 c, w konkursie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Grona Pedagogicznego i Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy 5 c uczestniczyli w tej uroczystości.

Mamy nadzieję, że w przyszłości wyrośnie z tego drzewka piękny i wyniosły okaz dębu, który będzie zachwycał niejedno pokolenie i przypominał o wyjątkowej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.