Życie i wędrówki bociana białego

Powiększ obraz

Dnia 19 listopada b. r. klasy 3 c oraz 5 c gościły pana dr Ireneusza Kaługę, znanego i cenionego ornitologa z Grupy Ekologicznej.

Pan dr Kaługa w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o życiu i wędrówkach bociana białego. Wyjaśnił kiedy przylatują do Polski i czy koniecznie w te same miejsca, ile jaj składają te ptaki, jakie mają zwyczaje, co oznaczają ich „sejmiki” oraz kiedy i którędy wracają na zimę do ciepłych krajów. Dzięki prezentacji poznaliśmy różne miejsca zakładania gniazd a także mogliśmy podziwiać piękne i autorkie zdjęcia.

Na koniec p. dr Kaługa poprzez wyświetlenie specjalnego odcinka ,,Reksia” zachęcał każdego do pomocy tym szczególnym ptakom.

To była niezapomniania lekcja przyrody! Dziękujemy!

Hanna Kardas i Anna Derlatka