Zielona szkoła w Sztutowie

Powiększ obraz

5- dniowa wycieczka uczniów klasy 5e i 5f była okazją do poznania ciekawych miejsc i zabytków polskiego wybrzeża, a także był to czas odpoczynku i integracji rówieśniczej. 13 maja rozpoczęliśmy naszą przygodę od zwiedzania Zamku Krzyżackiego w Malborku i przywitania się z zimnym i wietrznym Bałtykiem. Kolejne dni wypełnione były poznaniem zabytków, atrakcji turystycznych i przyrodniczych Mierzei Wiślanej, Trójmiasta i Fromborka.

Mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki z latarni morskiej w Krynicy i wieży Dzwonnej we Fromborku, poszukiwaliśmy bursztynów przy ujściu Wisły do morza w Mikoszewie, odwiedziliśmy Rezerwat Kormoranów, zwiedziliśmy ORP Błyskawica, spacerowaliśmy po molo w Sopocie, poznaliśmy historię Gdańska i jego największe zabytki. Na wyjeździe nie zabrakło atrakcji sportowych i rozrywek kulturalnych. Mimo, że pogoda nie zawsze nam sprzyjała wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.