Z wizytą na UPH w Siedlcach

Powiększ obraz

W dniu 14 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IV e wzięli udział w zajęciach informatycznych na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym. Pan dr Dariusz Mikulowski opowiedział o wydrukach brajlowskich, pokazał wydruki ułatwiające uczenie się matematyki przez osoby niewidome oraz zaprezentował niektóre funkcje programu PlatMat. Jest to innowacyjny program, w którego opracowaniu uczestniczyli pracownicy UPH w Siedlcach. Mgr Kamil Skarzyński pokazał uczniom prace opracowane przez studentów na laboratoriach systemów wbudowanych.

Natomiast  dzięki uprzejmości Pana doktora Andrzeja Salamończyka uczniowie mogli poznać zasady drukarki 3D, która została skonstruowana samodzielnie przez studentów uczelni. Doskonałą formą zabawy okazało się samodzielne wykonanie przez uczniów, trójwymiarowego modelu domu w programie SketchUP Make.