XXVI  Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Powiększ obraz

Uczennice naszej szkoły – Karolina Harasim i Zuzanna Wilińska z panią Hanną Miszczak od 8 do 10 czerwca reprezentowały naszą Dziewiątkę na XXVI  Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich zorganizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.
Spotkanie Braci Sienkiewiczowskiej rozpoczęło się uroczystym przemarszem ulicami miasta. Zlotowicze dotarli do Centrum Kultury i Sztuki, gdzie miała miejsce wspaniała gala, na której była okazja do spotkania z aktorką Ewą Wiśniewską – odtwórczynią roli kniahini Kurcewiczowej w filmie „Ogniem i mieczem”, prawnuczką naszego patrona – Anną Dziewanowską oraz współzałożycielką Muzeum Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – panią Anną Cybulską i jej synem Maciejem, który dziś jest dyrektorem Muzeum.

Uczestnictwo w zlocie to możliwość zawarcia nowych znajomości, czas na ciekawe rozmowy, wymianę doświadczeń i poglądów, a także na poznanie różnych zakątków naszej ojczyzny. Również w tym roku udało się zobaczyć urokliwe miejsca – Toruń, Gdańsk, Gdynię i oczywiście Tczew. Po powrocie z wycieczki, którą uatrakcyjnił rejs statkiem z Westerplatte do Gdyni oraz zwiedzanie Gdyńskiego Akwarium,  na terenie szkoły miał miejsce piknik.  Podczas spotkania na świeżym powietrzu można było popróbować smakołyków regionalnej kuchni, zostać pięknie uczesanym przez dziewczęta uczące się w klasie fryzjerskiej, zrobić pamiątkową bransoletkę z koralików.  Odbyły się także pokazy Bractwa Rycerskiego z Gniewu, które poprowadziło wspaniałe zabawy i turnieje. Ostatniego dnia w intencji uczestników spotkania została odprawiona msza św. Wieczorem, po powrocie do Siedlec, wraz z delegacjami szkół z naszego regionu i panią Anną Cybulską, na grobie Antoniego Cybulskiego – inicjatora zlotów – zostały złożone kwiaty. Następne spotkanie Braci Sienkiewiczowskiej już za rok – w Olecku na Mazurach!