Wycieczka do Warszawy w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”

Powiększ obraz

6 grudnia 2021 roku uczniowie klas VIII udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymało Miasto Siedlce w wysokości 5 tys. złotych, w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”. Całkowity koszt wycieczki wyniósł 6200 zł.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Nowoczesne, multimedialne Muzeum, jedyne tej klasy w Polsce, zrobiło na uczestnikach duże wrażenie, dostarczyło wielu przeżyć i stanowiło żywą lekcję historii. 63 powstańcze dni, ukazane w pasjonujących życiorysach powstańców, wzbudziły podziw, wielkie uznanie i szacunek do BOHATERÓW.

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Świątyni Opatrzności Bożej oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Ekspozycja główna Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajduje się w pierścieniu okalającym kopułę Świątyni Opatrzności Bożej na wysokości 26 metrów. Ekspozycja ukazuje wpływ obu bohaterów Muzeum na losy Kościoła i Polski, ich wkład w zachowanie wiary i tożsamości narodowej, kulturowej Polaków oraz obalenie komunizmu. Zwiedzanie Świątyni oraz Panteonu Wielkich Polaków z przewodnikiem, dało możliwość poznania historii Świątyni, jej roli dla społeczności wiernych, symboliki i technicznych szczegółów budowy.

Zwięczeniem pełnego wrażeń dnia była wizyta KRÓLEWSKIM OGRODZIE ŚWIATŁA W WILANOWIE.

Był to ostatni punkt wycieczki poprzedzający powrót do Siedlec. Warszawę opuszczaliśmy w zadumie, pełni wrażeń i refleksji.