Nagroda ZUO – wycieczka do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego

Powiększ obraz

Dnia 24 maja br. grupa z klasy 3 a oraz drużyna z klasy 5 f wybrały się na wygraną podczas Wielkich Igrzysk Ekologicznych wycieczkę.

Z ciekawością zwiedziliśmy cudowny i klimatyczny Nałęczów, spacerując Parkiem Zdrojowym przy Pałacu Małachowskich, podziwiając urokliwe położenie domów sanatoryjnych, a także odwiedzając Chatkę Stefana Żeromskiego, w którym mieści się teraz muzeum.

Następnie udaliśmy się do Kazimierza Dolnego. Tam, ruszyliśmy w rejs statkiem po Wiśle, podziwiając to niezwykłe miasteczko z oddali. Potem zmieniliśmy punkt obserwacyjny – w tym celu weszliśmy na basztę zamkową, aby z lotu ptaka zobaczyć zakola Wisły oraz położenie Kazimierza. Zwiedziliśmy Rynek, z mnóstwem zabytkowych kamieniczek i galerii oraz na pamiątkę kupiliśmy legendarne i jakże smaczne koguciki kazimierzowskie.

Dziękujemy ZUO w Siedlcach za tę niezapomnianą nagrodę.

Anna Derlatka, Małgorzata Sprycha wraz z uczniami