Wycieczka do Lublina

Tradycją naszej szkoły stały się wrześniowe wyjazdy na pokazy fizyczne organizowane na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Pracownicy dydaktyczni tej lubelskiej uczelni od wielu lat przygotowują fascynujące doświadczenia i eksperymenty. Wykorzystując swoje bogate zaplecze techniczne pokazują uczniom, jakimi ciekawymi zagadnieniami zajmuje się fizyka.

W tym roku także grupa 189 uczniów z klas VII, VII i III PG pod opieką 15 nauczycieli wyruszyła 13. września na  59. już pokazy fizyczne do  Lublina.

Starsi uczniowie odwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku, które powstało w listopadzie 1944 roku na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Siódmoklasiści zwiedzali z przewodnikiem zabytki starego miasta, a potem wzięli udział w grze miejskiej. Podczas wykonywania zadań ujawniło się wiele talentów, również literackich. Uczennice z klasy VII c napisały piękny wiersz o Lublinie na podsumowanie gry miejskiej.

 

W Lublinie

Na rynku Lublina wszystko się zaczyna

Każdy tu przyjeżdża by się napić wina

Ulica Grodzka najstarsza w mieście

Są tu cebularze na miękkim cieście

Andrzeja Kota jest kamienica

Na rogu przy rynku nie stoi żadna lwica

Lody są tu co pół metra

Możesz zobaczyć granicę getta

Kamień nieszczęścia został przeniesiony

Klasztor Dominikanów nie został ozdobiony

Tak się kończy nasza przygoda z Lublinem

I nigdy nie zostaną zapomniane te cudowne chwile ***