Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Powiększ obraz

13 kwietnia 2018r. klasy IIa, IIb i IId wraz z opiekunami miały okazję spędzić czas w świecie samodzielnego eksperymentowania w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Jednym z punktów programu wycieczki był seans w najnowocześniejszym Planetarium w Europie Niebo Kopernika, podczas którego uczniowie mieli możliwość wyruszyć w podróż kosmiczną i zobaczyć z bliska Słońce, Księżyc oraz wszystkie planety Układu Słonecznego.

Uczestniczyliśmy również w pokazach na żywo takich jak „Kosmiczny piknik” i „Teatr wysokich napięć”. Zwiedzanie wystaw na terenie CNK dostarczyło uczniom wielu wrażeń. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i zdobywanie doświadczeń. Uczniowie bawiąc się doskonale, jednocześnie zgłębiali wiedzę z różnych dziedzin nauki.

Niestety czas w tym niesamowitym miejscu upłynął nam  bardzo szybko i musieliśmy udać się w drogę powrotną do domu. Z pewnością był to dla wszystkich czas wykorzystany pożytecznie.