„WSTAŃCIE, CHODŹMY!” XIX DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

Powiększ obraz

Dzień Papieski w naszej szkole obchodziliśmy 16 października i to jak…

 Jak co roku inaczej, w niepowtarzalnej atmosferze radości.

W grupie przedszkolnej oraz klasach 1- 3 uczniowie Szkolna Koła Wolontariatu oraz Caritas prowadzili dla najmłodszych uczniów naszej Szkoły zajęcia o Świętym Janie Pawle II.

Od samego rana działała KAWIARENKA PAPIESKA, w której stery wiedli wolontariusze z klasy 8 a, nad którymi czuwała Pani Małgorzata Staszewska. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony dla Stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Uczniowie klas 4, 5 i 6 zmagali się z pytaniami w konkursie wiedzowym o Janie Pawle II. Pytania konkursowe przygotowała Pani Aneta Sołoducha oraz wolontariusze z klasy 8c.

Finałem naszego szkolnego Dnia Papieskiego było spotkanie uczniów klas 7 i 8 z przedstawicielkami Caritas Diecezji Siedleckiej. Z tej okazji do grona Szkolnego Koła Caritas przyjęto nowych członków. Ten uroczyste wydarzenie w naszej Szkole uświetnił występ Laureatek Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Słowo – dar i tajemnica”: Zuzanny Wilińskiej z 8c oraz Nikoli Kotowskiej z 7a.

Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie, cenne uwagi. Możemy być dumni, że rośnie nam pokolenie, które choć nie może pamiętać Jana Pawła II, to nadal czerpie z Jego Mądrości.