Wspólne Kroki w Cyberświecie

Powiększ obraz

13 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie, realizowanego w klasie 3b przez p. Agnieszkę Śledź, programu profilaktycznego pt. „Wspólne Kroki w Cyberświecie”. Spotkanie miało charakter gry terenowej, podczas której dzieci utrwalały zdobyte wiadomości i umiejętności dotyczące racjonalnego i bezpiecznego korzystania z mediów elektronicznych oraz rozwijały umiejętności psychospołeczne.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim omówieniem i prezentacją bloga, który był prowadzony wspólnie z dziećmi przez cały okres realizowania projektu. Następnie rodzice i dzieci przystąpili do odszukiwania ukrytych na terenie szkoły kopert, w których znajdowały się polecenia do zadań. Wspólnie spędzony czas dostarczył wielu emocji zarówno dzieciom jak i rodzicom, którzy z dużym zaangażowaniem wykonywali przygotowane dla nich zadania. Po zakończeniu gry, wszyscy jej uczestnicy udali się na słodki poczęstunek, w trakcie którego dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy „Cyberzucha”.

Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania za wspólnie spędzony czas. Jestem głęboko przekonana, że udział w tym programie przyniesie dzieciom wiele korzyści i w przyszłości pomoże bezpiecznie funkcjonować w Cyberświecie.

Wychowawca

Agnieszka Śledź