Wizyta uczniów kl. I c w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Siedlcach

Powiększ obraz

Celem wizyty było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy strażaków, samochodami pożarniczymi oraz sprzętem będącym na ich wyposażeniu. Dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami jakie mogą wystąpić podczas pożaru oraz zasadami zachowania podczas wystąpienia zagrożenia. Ponadto uczniowie zostali zapoznani z zasadami wzywania straży pożarnej podczas występowania zagrożenia życia lub zdrowia i przekazywania informacji na międzynarodowy numer alarmowy 112.

Na zakończenie wizyty strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzętu pożarniczego będącego na jego wyposażeniu. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm i strój strażacki, wsiadając do wozu strażackiego oraz podając prąd wody pod nadzorem funkcjonariuszy KMSP.