Warsztaty żywieniowe

5 listopada uczniowie klasy 3d uczestniczyli w warsztatach żywieniowych, które odbyły się w UPH Siedlce. Celem warsztatów było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych, które pozwolą zachować zdrowie oraz móc cieszyć się dobrą formą i wysoką jakością życia. Młody wiek uczniów jest idealnym czasem na kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, które będą procentować przez całe późniejsze życie. Poprzez odpowiednio prowadzoną edukację w formie pogadanek, zabaw i zadań praktycznych dzieci dokonują zdrowych wyborów żywieniowych i pokazują im, że to co zdrowe może być też smaczne.

Uczniowie aktywnie i chętnie uczestniczyli w warsztatach, rozwiązywali rebusy i zagadki, degustowali zdrowe przekąski – warzywa, owoce oraz pyszny koktajl, zwany „bombą witaminową”.  Klasa 3 d zachęca wszystkich do zdrowego sposobu odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.