URODZINY NIEPODLEGŁEJ

Powiększ obraz

Święto Niepodległości to jedna z najważniejszych uroczystości w naszym kraju.   Polska w 1795 r., bezwzględnie pozbawiona swojej niezawisłości, na ponad 123 lata popadła w państwowy niebyt. Naród jednak żył nadal, walczył, pracował i przetrwał najcięższe chwile swojej historii. Dzięki temu 11 listopada 1918 roku mogła odrodzić się na nowo.  Akademia  z okazji 100. rocznicy, która odbyła się w naszej szkole 9 listopada miała niezwykły charakter. Na hali sportowej zgromadziła się cała społeczność szkolna. Ranga tego święta wymagała wyjątkowej oprawy. Tak więc nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego, symboli i barw narodowych  

Z okazji tak wspaniałego jubileuszu uczniowie życzyli Polsce radości codziennych, myśli dobrych, chwil spokojnych nie tylko od święta i aby jej nigdy nie zabrakło na wielkiej mapie świata.

O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn włączając się tym samym w akcję „Rekord dla Niepodległej”, której inicjatorami są Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci  i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.