Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa

Powiększ obrazTablica z napisem Szkolny tydzień bezpieczeństwa na górze. Z lewej strony 3 obrazki, po prawej znaki drogowe i biale kartki z tekstem umieszczone na przemian.

W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa klasa 4c uczestniczyła 18 maja w Pikniku Bezpieczeństwa. Impreza odbywała się w szkole ponadgimnazjalnej przy ul. Popiełuszki. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, które miały pomóc dzieciom w zrozumieniu, jak ważne jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. WORD przygotował rowerowy tor przeszkód, a także umożliwił dzieciom skorzystanie z tzw. alkogogli podczas wykonania prostego zadania wrzucania woreczków do koła.

Panie policjantki przepytywały z przepisów ruchu drogowego. Można było pojeździć na symulatorze jazdy na motorowerze.

Ciekawe były zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Największą atrakcją byli strażacy i ich wozy. Można było obejrzeć sprzęt, z którego korzystają podczas wypadków drogowych. Zaprezentowali też jak wygląda wyciąganie ofiary wypadku uwięzionej w samochodzie.

Bank Żywności przygotował dla dzieci napoje i przekąski. (as)