SZKOŁA PAMIĘTA…

Powiększ obrazUczniowie z księdzem na cmentarzu

Zbliża się listopad, kiedy to szczególnie myślimy o tych, którzy odeszli…

My także, jako społeczność szkolna, pamiętamy o zmarłych, czcimy ich we wspomnieniach, a także dbamy o miejsca ich wiecznego spoczynku.
Delegacja ósmoklasistów prężnie działających w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz w Samorządzie Uczniowskim kl. IV-VIII udała się na Cmentarz Komunalny w Siedlcach przy ul. Piaskowej, aby posprzątać groby oraz zapalić symboliczne znicze pamięci.

Obecność ks. Ireneusza Juśkiewicza sprawiła, że nasze wyjście miało też aspekt duchowy i modlitewny. Odwiedziliśmy pomniki Dzieci Zamojszczyzny, a także dzieci zmarłych w obozach zagłady, miejsce pamięci poległych w Katyniu w 1940 r. oraz groby nieznanych żołnierzy, dyrekcji naszej szkoły, nauczycieli i księży.

Z zaangażowaniem wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” i zapewniamy, że pamiętamy zawsze. Przełom października i listopada to idealny czas na takie wyjścia, tym bardziej, że dookoła piękna, złota, słoneczna jesień.

Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski kl. IV-VIII wraz z Opiekunami