ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI

Powiększ obraz

W ramach obchodów „Światowego Dnia Żywności” uczniowie klasy 4e pod opieką p. Anny Sulej uczestniczyli, w zorganizowanym przez Bank Żywności w Siedlcach, przemarszu ulicami miasta oraz happeningu pod hasłem: „Szkoła niemarnowania jedzenia”.

 Uczestnicy spotkali się na Skwerze Tadeusza Kościuszki o godz. 11.30, skąd w kolorowej paradzie przeszli ulicami gen. Kazimierza Pułaskiego, Armii Krajowej oraz Józefa Piłsudskiego na Plac gen. Władysława Sikorskiego. Przed Urzędem Miasta z dziećmi, młodzieżą oraz organizatorami akcji spotkali się pan prezydent miasta Siedlce Wojciech Kudelski wraz ze swoimi współpracownikami. Prezydent  pogratulował młodym zaangażowania w promowaniu słusznej idei oszczędzania żywności.

W drugiej części wydarzenia, na placu gen. Władysława Sikorskiego, uczniowie zaprezentowali sposoby zapobiegające marnowaniu żywności.