„Świąteczna kartka”- działanie w ramach akcji Pola Nadziei

Powiększ obrazKartki dla Pacjentów Hospicjum

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia szerzej otwierają nasze serca, wielu angażuje się w akcje i działania na rzecz drugiego człowieka. Szkolne Koło Wolontariatu i chętni uczniowie klas 4-8 własnoręcznie przygotowali świąteczne karki. Wolontariusze napisali piękne, płynące z serca życzenia, które przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do pacjentów Hospicjum Domowego Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie. Tym małym gestem solidarności chcemy dodać otuchy tym, którzy na co dzień zmagają się z chorobą, cierpieniem i samotnością. Czas Bożego Narodzenia jest szczególnym momentem okazywania miłości, dlatego pragniemy tę namiastkę ciepła i pamięci okazać zwłaszcza ludziom chorym, ucząc młodzież wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.