Spotkanie z policjantami

3, 4, 10 lutego w ramach współpracy szkoły z policją, odbyło się spotkanie uczniów klas 2a, 2d, 3c, 3d oraz oddziału przedszkolnego z przedstawicielem sierż. szt. Małgorzatą Mazurek oraz st. sierż. Krzysztofem Szczygielskim z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, co to jest przemoc wśród rówieśników, jakiego typu zachowania się do niej zaliczają. Bo przemoc to nie tylko agresja fizyczna. Zaliczają się do niej również takie zachowania jak: przezywanie, ośmieszanie, obraźliwe gesty, rysunki, groźby czy obrażanie się na portalach społecznościowych. Policjanci uświadomili dzieciom jakie konsekwencje prawne grożą sprawcy przemocy. Mundurowi starali się zachęcić by zgłaszać do wychowawców, nauczycieli, pedagoga szkolnego wszelkie zaobserwowane przejawy agresji, przemocy czy internetowego hejtu.