Spotkanie z policjantami i policyjnym psem – zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych

Powiększ obraz

W piątek, 7 lutego, uczniowie klas 1c , 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e wybrali się do kina Helios na film „Doktor Dolittle”. Niezwykłe przygody głównego bohatera i jego przyjaciół zachęciły nas do sięgnięcia w ferie po lekturę autorstwa Hugh Loftinga, na motywach której powstał film. Przed seansem uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantami, którzy przypomnieli nam o tym, jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe. W spotkaniu uczestniczył również wyjątkowy gość – policyjny pies Ogi. Panowie policjanci wraz z Ogim pokazali nam, jak wygląda praca psa policyjnego. Dowiedzieliśmy się także, jak należy się zachować, gdy spotkamy obce zwierzę oraz co robić, gdy zaatakuje nas pies. To było bardzo ciekawe spotkanie.