Sportowy zlot hufca ZHP Podlasie

Powiększ obraz

W dniach 8-10 marca 2019 roku nasza 9. Podlaska Gromada Zuchowa „Dzielne Lwy” wzięła udział w kolejnym zlocie harcerskim hufca ZHP „Podlasie”. Na zlot przybyło ponad dwieście druhen i druhów. Rolę gospodarzy pełnił tym razem Zespół Oświatowy w Mordach.

Pierwszego dnia odbył się uroczysty apel, na którym zapoznano harcerzy z programem zlotu. Wszystkich uczestników, w imieniu władz miasta i dyrekcji szkoły, przywitał wicedyrektor, pan Jerzy Borowski , który wygłosił również krótką gawędę o historii swojej miejscowości. Zaraz po kolacji, harcerze i zuchy wzięły udział w grze „Fitness dla mózgu”, która polegała na drużynowym odgadnięciu szyfru i wykonaniu utworu karaoke. Następnego dnia  odbyły się rozgrywki sportowe, występy Cheerleaderek, a późnym wieczorem wszyscy uczestnicy wzięli udział w Hufcowej Grze Terenowej. Ostatniego dnia, po porannym apelu, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów.