Solidarność. Podaj dalej! 

Powiększ obraz

W tym roku po raz pierwszy nasza Szkoła wzięła udział w międzynarodowym programie Solidarność. Podaj dalej!, prowadzonym w Polsce przez Fundację Szkoła z Klasą.

Co roku, 21 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją i Rasizmem dzieci i młodzi ludzie z czterech europejskich krajów: Chorwacji, Francji, Polski i Hiszpanii wysyłają kartki pocztowe z przekazem solidarności do losowo wybranych nieznajomych i liczą na ich odpowiedź.

Na pierwszej stronie kartek umieszczone są zdjęcia wybrane specjalnie z myślą o celu akcji, jakim jest zwiększanie świadomości różnorodności społecznej. Z kolei na drugiej stronie pocztówki uczestnicy zapisują własne wiadomości wyrażające solidarność, które tworzą podczas warsztatów pisarskich. Adresaci i adresatki mogą odpisać autorom i autorkom, wykorzystując załączoną kartkę zwrotną. Odpowiedzi wysyłane są do organizatorów akcji, a stamtąd trafiają do młodych nadawców i nadawczyń. Głównym celem programu jest zaangażowanie młodych ludzi w dyskusję o różnorodności społecznej i dyskryminacji.

W projekcie wzięli udział uczniowie klas 8, którzy realizowali to zadanie podczas Nocnego Maratonu „Solidarność. Podaj dalej!”. Łącznie zostało napisanych 250 kartek, które trafiły do losowo wybranych adresatów na terenie całej Polski a jedna kartka powędrowała do Anglii.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt, uczniom klasy 8 oraz klasy 3b i 3c, którzy wsparli działania projektowe.

Opiekunowie projektu: B. Grodzicka, A. Sołoducha, A. Skorupka i A. Sulej,