Rozwijanie kompetencji matematycznych u dzieci

Powiększ obraz

19 listopada odbyła się prelekcja dla rodziców uczniów klas 1 pt. „Rozwijanie kompetencji matematycznych u dzieci”, którą zorganizowała pedagog p. Joanna Matlakowska, a poprowadziła pedagog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Siedlcach p. Marta Majek. Prelegentka mówiła rodzicom, że aby chronić dziecko przed niepowodzeniami szkolnym w zakresie nauki matematyki, należy już w przedszkolu kształtować pojęcia matematyczne.

Aby dzieci mogły osiągną sukces nauka powinna odbywać się przez zabawę, gdyż tylko nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty. Pani Marta dawała dużo cennych wskazówek do nauki matematyki. Podsuwała rodzicom różne pomysły kreatywnej pracy z dziećmi np. gry edukacyjne, planszówki, karty, klocki, puzzle, układanki i inne. Mówiła o pokazywaniu dzieciom tak często jak to możliwe praktyczne zastosowanie matematyki w życiu codziennym wspólnie gotując, piekąc ciasta, określając godzinę lub temperaturę, licząc pieniądze w sklepie, nazywając kształty i figury w najbliższym otoczeniu, mierząc odległości na spacerze itp.