Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Powiększ obrazAkademia 3Maj - grupowe zdjęcie wykonawców

W piątek (29. 04. 2022 r.) w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija już 231 lat od tego ważnego dla dziejów Polski wydarzenia.

Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali atrakcyjny, a zarazem niezwykle zrozumiały i przystępny montaż słowno-muzyczny. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię i główne założenia Konstytucji.

Było to również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski, niezwykłych miejsc polskich krajobrazów za pomocą prezentacji multimedialnej oraz śpiewu „Roty” czy „Witaj majowa jutrzenko”. Wszyscy w szkole w tym dniu nawet swoim galowym strojem starali się uczcić ten dzień.

Taka uroczystość to świetna okazja, aby docenić naszych uczniów. Pani dyrektor Hanna Wójcik wręczyła nagrodzonym stypendia Prezydenta Miasta Siedlce za I semestr roku szkolnego 2021/2022.