Programy edukacyjne

BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Podjęte działania są odpowiedzią na ogromny sukces dwóch edycji projektu BohaterON – włącz historię!, a w szczególności reakcją na rosnące zainteresowanie prowadzonymi w ramach akcji działaniami edukacyjnymi.

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Uczymy dzieci programować

Po co uczymy dzieci programować?

• uczenie programowania to rozwijanie uniwersalnych kompetencji • kształtowanie umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia • pracy zespołowej, szukania kompromisów • rozwijanie kreatywności • oswajanie z nowoczesnymi technologiami

Technologie z klasą

Klasa 7 b uczestniczyła w roku szkolnym 2017/2018 w programie Technologie z klasą zorganizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie:

• rozwinęli umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych
  • kształcili umiejętność logicznego myślenia
  • rozwinęli kompetencje społeczne

„B&N” czyli „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”

Głównym organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Partnerzy strategiczni to: Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Mazowiecki Kurator Oświaty i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów na obszarze Mazowieckiego Garnizonu Policji. Program zawiera zbiór przedsięwzięć zmierzających do aktywizacji społeczności szkolnych i lokalnych, realizowanych poprzez działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w obszarach edukacji i promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

TWOJA KREW, MOJE ŻYCIE

Przełamujemy mity związane z oddawaniem krwi:

• „Ból” – jedyny ból przy oddawaniu krwi to moment ukłucia.
• „Zarażenie” – jest niemożliwe, ponieważ do pobierania krwi stosuje się wyłącznie sprzęt jednorazowego użytku.
• „Ciągłe oddawanie” – oddawanie krwi nie uzależnia, po oddaniu organizm wytwarza tylko tyle krwi, ile potrzebuje, nie
produkuje nadwyżki.

www.twojakrew.pl