Program edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej w kl. 4D

Uczniowie klasy 4D wraz z Wychowawczynią w roku szkolnym 2020/2021 zrealizowali program edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej pt.Zaświadczenie o udziale w programie "Godziny wychowawcze ze światem" „Godziny Wychowawcze ze Światem”.

Poznanie globalnych współzależności i wyzwań, przed którymi stoimy jako ludzkość oraz kształtowanie odpowiednich postaw to był główny cel tych zajęć.

W trakcie realizacji programu edukowano globalnie poruszając ważne tematy dla całego świata. Zwracano uwagę na różnorodność miejsc i ludzi, a także ich jednakowe potrzeby. Zastanawiano się co robić, aby oszczędzać wodę, niwelować głód, dostrzegać potrzeby innych, pamiętać o historii i bogactwach naturalnych krajów, a także jak pomagać innym chroniąc nasze środowisko.

Miejmy nadzieję, że zdobyta w trakcie programu wiedza i zwrócenie uwagi na sprawy świata jeszcze bardziej uwrażliwią nas na globalne patrzenie na naszą Ziemię i nasze wybory.

Anna Derlatka z klasą IVD