Pokazy fizyczne w Lublinie

Powiększ obraz

17 września grupa 140 uczniów z klas siódmych i ósmych pod opieką 11 nauczycieli wyruszyła na  60. już pokazy fizyczne do  Lublina.

Wrześniowe wyjazdy na pokazy fizyczne organizowane na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej stały się już tradycją naszej szkoły. Pracownicy dydaktyczni tej lubelskiej uczelni od wielu lat przygotowują fascynujące doświadczenia i eksperymenty. Wykorzystując swoje bogate zaplecze techniczne pokazują uczniom, jakimi ciekawymi zagadnieniami zajmuje się fizyka.

Przed pokazami uczniowie mieli też czas na zgłębienie swojej wiedzy historycznej związanej z Lublinem. Ósmoklasiści zwiedzali Państwowe Muzeum na Majdanku, które powstało w listopadzie 1944 roku na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Uczniowie klas siódmych zwiedzali z przewodnikiem zabytki starego miasta, a potem wzięli udział w grze miejskiej, która okazała się świetną zabawą i pozwoliła zgłębić wiedzę o historii miasta.