„Poeci dla Niepodległej… – przystanek Patriotyzm”

Powiększ obraz

W dniach 18 – 19 czerwca 2018 roku dwie uczennice z klasy II d i III b razem
z nauczycielką języka polskiego – Bożeną Czarnecką-Akus brały udział w Ogólnopolskim Festiwalu „JESTEŚMY WOLNI”, w ramach którego zorganizowano warsztaty poetyckie „Poeci o Niepodległej… przystanek Patriotyzm”.

W Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach miały miejsce warsztaty literackie, w ramach których powstawały wiersze związane tematycznie z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Współczesny Patriotyzm i Bohaterowie Niepodległej to temat wiodący spotkania. Wymiana doświadczeń, poznanie różnorodnych form pracy warsztatowej, śpiew przy dźwięku gitary, niepowtarzalny klimat i atmosfera Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zaowocowały napisaniem wielu ciekawych utworów, które będą prezentowane w sierpniu na skwerze przy fontannie. Najlepsze z nich zostaną wydane przez Siedlecką Grupę Literacką „Witraż” i Miejski Ośrodek Kultury
w Siedlcach.

To już kolejne ciekawe przedsięwzięcie SGL „Witraż”, w którym nasza placówka uczestniczy.

Bożena Czarnecka-Akus

Wordpress Photo Gallery