Podejmij wyzwanie, przeczytaj, odłóż!

Powiększ obraz

Nie od dzisiaj wiadomo, że książki rozwijają, uczą, bawią, „uruchamiają” wyobraźnię. W czasach Internetu i elektronicznego przekazu informacji, w trosce o właściwy rozwój naszych uczniów powstała nowa inicjatywa.
Na parterze budynku naszej szkoły, pojawił się regał z książkami, które można wziąć do domu. Jednak zanim weźmiesz do domu interesującą Cię publikację, możesz usiąść (bo obok stoją dwa fotele), przejrzeć, zastanowić się, zdecydować co wziąć ze sobą do przeczytania… Kiedy już poznasz treść książki – przynieś ją i odłóż z powrotem na miejsce. Niech inni też mają szansę jej przeczytania!

A jeśli masz w domu książkę, którą chciałbyś się podzielić z innymi –śmiało przynieś ją i postaw na półce.
Niech zainspirują Cię hasła zachęcające do czytania.
Niech książki wzbudzą Twoją ciekawość, bo „książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza
przenika do umysłu czytelnika… Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.”

Anna Derlatka i Monika Knap