Piknik naukowy

28 marca odbył się w naszej szkole piknik naukowy „Zdrowo i naukowo”, w którym uczestniczyli uczniowie klas VI i VII. Organizatorami pikniku byli nauczyciele przedmiotów przyrodniczych, matematyki, wychowania fizycznego oraz uczniowie klasy 3 d gimnazjum.

Celem projektu było upowszechnianie wiedzy przyrodniczej i matematycznej oraz promowanie aktywnego, zdrowego i bezpiecznego stylu życia.

Piknik dawał możliwość lepszego zrozumienia nauki i poznania jej jako ciekawej i pasjonującej dziedziny życia. Ponadto miał zachęcić uczestników do podjęcia aktywności w zakresie rozwijania swoich zainteresowań.

W ramach projektu realizowane były następujące zajęcia:

* seans filmowy i warsztaty w planetarium,

* eksperymenty z optyki w ramach pokazów z fizyki,

* kandama i słomkowe fantazje w ramach warsztatów matematycznych

* efektowne doświadczenia z zakresu chemii nieorganicznej w ramach pokazów chemicznych,

* warsztaty biologiczne „Szkiełko i oko”,

* spotkania z ciekawymi ludźmi – „Perły za progiem”, „AIDS – fakty i mity”, „Podróże kształcą – wspomnienia z podróży do Iranu”,  „Problemy współczesnych nastolatków w świetle prawa”,

* warsztaty promujące zdrowy i aktywny tryb życia zatytułowane „Health Day”.

Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani do pikniku – mieli stroje w kolorze wylosowanym dla danej klasy oraz przygotowali własne, autorskie hasła, które treścią nawiązywały tematyki projektu.

Nagrodę główną – bilety na wybrany przez siebie seans filmowy wygrała klasa VII a.  Ponadto uczniowie tej klasy będą gospodarzami przyszłorocznego pikniku.

Fundatorem nagrody dla zwycięskiej klasy było Stowarzyszenie „Nowe Ognisko” działające przy naszej szkole oraz szkolny koordynator zbiórki makulatury. Fundatorem zajęć w Mobilnym Planetarium SKY była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 9.

Sponsorom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.