Paczki przygotowane w ramach akcji Rodacy Bohaterom

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Po raz pierwszy społeczność naszej szkoły włączyła się do akcji „Rodacy Bohaterom” organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Oddział Mazowiecki – Wschodni Patrioci. Celem akcji  była  zbiórka świątecznych paczek żywnościowych dla polskich kombatantów na Kresach Wschodnich, gdzie żyją  jeszcze żołnierze   Armii Krajowej oraz innych organizacji  niepodległościowych.  Mimo, że mieszkają  poza granicami naszego państwa, to jednak z dumą pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu i wzmacniają polską tożsamość.

Za serce okazane tym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a teraz w jesieni swego życia znaleźli się w trudnej sytuacji  wyrażamy ogromne podziękowania.

Wordpress Photo Gallery