Orszak Trzech Króli

Powiększ obraz

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego już po raz siódmy w naszym mieście,  odbył się Orszak Trzech Króli pod hasłem ,, Cuda, Cuda ogłaszają…”. Rozpoczął się Mszą Św. o godz. 11.45 w kościele p.w. Św. Stanisława.  Podczas pochodu towarzyszyło nam śpiewanie  kolęd i pastorałek, a także  scenki : „Z Dworu Heroda”, ” Walka dobra że złem”, „Anielska brama”, „Szopka i pokłon pasterzy” oraz „Pokłon Trzech Króli”. Wolontariusze rozdawali śpiewniki, kolorowe korony i nalepki. Orszak zakończył się na placu przed katedrą.

Nowością  był udział żywych wielbłądów prowadzonych przez trzech króli. Przypominał nam, że Pan Jezus przyszedł na świat nie tylko do Izraela, ale do wszystkich ludzi.

Z naszej szkoły w orszaku wzięli udział uczniowie z klas III pod opieka p. D. Obrępalskiej i p. M.Zalewskiej.