Noc „Marzycielskiej poczty”

Powiększ obraz

8 grudnia nasza szkoła  po raz kolejny włączyła się w dobroczynną,  ogólnopolską  akcję „Marzycielska poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem, w akcji wzięło udział ponad 60 uczniów.

Z  okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  młodzież kolorowała kartki świąteczne na których pisała życzenia szybkiego  powrotu do zdrowia, uśmiechu na każdy dzień, wytrwałości w chorobie i wiele szczęścia.  Efektem  pracy było wiele barwnych, ciepłych i wzruszających listów. Mamy nadzieję, że nasze listy i kartki choć na chwilę pomogą zapomnieć o chorobie i sprawią odrobinę radości Małym Bohaterom Marzycielskiej Poczty.

Szkolna akcja poprzedzona była zapoznaniem uczniów z ideą przedsięwzięcia oaz prezentacją sylwetek chorych dzieci. Tego wieczoru poza tworzeniem kartek i pisaniem listów  uczniowie  uczestniczyli w  szkolnych podchodach, zorganizowano dla nich zajęcia sportowe i tańce integracyjne. Było to wyjątkowe,  niezwykle ważne i pouczające przedsięwzięcie. W przyszłym roku z pewnością powtórzymy taką akcję.