Niezwykłe zajęcia z wolontariuszkami z USA

Powiększ obrazUczniowie w ławkach szkolnych
Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie naszej szkoły mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe podczas bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych z wolontariuszkami ze Stanów Zjednoczonych. Codzienne 90 minutowe spotkania pomogły uczniom przekonać się jak ważna jest nauka języka angielskiego, sprawdzić swoje możliwości i rozwinąć umiejętność komunikowania się. Żadnego polskiego – panie Carol i Ellen to rodowite Amerykanki, z którymi dzieci musiały porozumieć się używając tylko języka obcego. Poza wspólnym czytaniem, dyskusjami, grami i zabawami językowymi uczniowie poznali elementy kultury, o której uczą się z książek, filmów lub internetu.

Zajęcia były też świetną formą integrującą młodzież. Podczas ostatniego spotkania zebraliśmy się wszyscy przy jednym stole, który zastawiony był polskimi słodkościami, popijaliśmy pyszną herbatę z truskawkami, syropem i cytryną. Uczniowie wykorzystali ostatnią szansę na rozmowy i podziękowania, śpiewali piosenki, grali na pianinie, uczyli panie wolontariuszki języka polskiego.
Wymieniliśmy się adresami i na pewno będziemy prowadzić korespondencję, rozwijając przy tym sprawności językowe oraz zwyczajne relacje międzyludzkie. Takie znajomości z pewnością zaprocentują w przyszłości – trzeba je tylko pielęgnować.
Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy sumiennie przywozili do SP9 i odwozili naszych wyjątkowych gości do Domu Pary Twórczej Reymontówka w Chlewiskach.
Za organizację zajęć w naszej szkole odpowiedzialna była pani Anna Sachanowicz, współpracująca z organizacją Global Volunteers.