Uroczystość z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Powiększ obrazDwóch uczniów czyta, trzeci trzyma flagę

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 im. H. Sienkiewicza, na czele z Panem Dyrektorem Dariuszem Kąkolem, Panią Wicedyrektor Anetą Sołoduchą i Panią Wicedyrektor Jolantą Pużuk, była uczestnikiem krótkiej lekcji historii przedstawionej przez uczniów naszej szkoły. Montaż słowno – muzyczny poświęcony Ojczyźnie i wolności obejrzeli także zaproszeni goście: Radny Miasta Siedlce – Pan Tomasz Araszkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce, Prezes Zarządu Polimex Mostostal – Pan Robert Chojecki oraz Rodzice.
Uczniowie klasy 4a, 4c oraz 5b z ogromnym zaangażowaniem przedstawili drogę naszej Ojczyzny do wolności.  Pieśni patriotyczne  w wykonaniu uczniów klasy 5a i 5b, pod opieką Pani Anny Gotowickiej – Lipińskiej,  rozbrzmiewały głośno i nadały całemu wydarzeniu patriotycznego charakteru.
Dekoracja przygotowana przez Panią Ewę Wasilewską i Panią Martę Głódź przypomniała nam Ojca niepodległości – Józefa Piłsudskiego.

 

Dziękujemy za wspólnie przeżyte chwile zadumy i refleksji. Niech dzisiejsza akademia pozostawi w naszych sercach dumę z faktu, że jesteśmy Polakami i stanie się wskazówką do naśladowania patriotycznych postaw.

 

Film z akademii