Narodowe Czytanie – Warsztaty literackie

W dniach 27 – 28 września 2018 roku w ramach akcji Narodowe Czytanie młodzież naszej szkoły pod opieką
nauczycielki języka polskiego – Bożeny Czarneckiej-Akus uczestniczyła w warsztatach literackich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Literackie Witraż, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach.

Warsztaty połączone byly z coroczną akcją „Wszyscy czytamy dzieła Władysława Reymonta”. Tym razem czytano fragmenty mniej znanej powieści Reymonta „Fermenty”. Młodzież pod wprawnym okiem „literackich mistrzów” ćwiczyła umiejętności redagowania tekstów literackich. Atmosfera i klimat uroczego miejsca sprzyjał kreatywności i działaniom twórczym. Powstało wiele interesujących utworów. Imprezę uświetniła aktorka – pani Joanna Żółkowska

Zdjęcia