NARODOWE CZYTANIE LEKTUR

Powiększ obrazArtur w szeregach Witra+-a

W ramach Narodowego Czytania Lektur Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
i Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” MOK  w dniu 8 września na skwerze przy siedleckiej fontannie zainicjowała akcję czytania dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”.

 

Wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele siedleckich szkół oraz członkowie SGL „Witraż” ubrani w stroje ludowe i stroje z epoki. Scenografię stanowiły rekwizyty z dawnych lat wpisane w klimat dramatu. Wykonawcom towarzyszyła kapela ludowa.

Nasza szkoła także miała swoich reprezentantów. Artur Dybowski z klasy 3 b  oraz Paulina Ryn z klasy 2 c Publicznego Gimnazjum nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego godnie reprezentowali społeczność szkolną. To już kolejne przedsięwzięcie promujące czytanie. Wcześniej braliśmy udział w akcji „Czytamy Chłopów”.

Warto dodać, że patronat honorowy nad imprezą objęła Para Prezydencka i Prezydent Miasta Siedlce.