Młodzi Historionauci w akcji

Powiększ obrazAparat fotograficzny z atelier Alfreda Ganiewskiego.

W bieżącym roku szkolnym uczennice z klasy 7e: Dominika Kołodziejczyk,  Weronika Stańczuk, Julia Trochimiuk oraz Dominika Kos, wzięły udział w programie edukacyjnym HISTORIONAUCI. Został on opracowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, portalem Historia: Poszukaj.

Punktem wyjścia do opowiedzenia lokalnej historii z okresu dwudziestolecia międzywojennego stał się przedmiot znajdujący się w Muzeum Regionalnym w Siedlcach – aparat fotograficzny – siedleckiego fotografa Alfreda Ganiewskiego (Gancwola).

Efektem końcowym wszystkich działań projektowych jest artykuł prasowy zatytułowany Wiele widział, wiele zapamiętał… Aparat Adolfa Ganiewskiego w siedleckim Muzeum Regionalnym”.