Młodzi Głosują – wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Powiększ obraz

22 maja 2019r. Szkolna Komisja Wyborcza przeprowadziła w Szkole Podstawowej nr 9 im. H. Sienkiewicza w Siedlcach młodzieżowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie klas 7, 8 i 3G oddawali swoje głosy na komitety wyborcze według zasad obowiązujących podczas prawdziwych wyborów, które odbędą się już 26 maja 2019 roku. Dla większości uczniów było to nowe doświadczenie udziału w symulacji wyborów i podjęciu hipotetycznej decyzji, która może wpłynąć na losy całej Europy. Frekwencja wyborcza w naszej Szkole wyniosła 81,56%.

Akcja „Młodzi głosują” była również świetną okazją do rozwijania aktywności uczniów i kształtowania poczucia odpowiedzialności obywatelskiej. Młodzież miała okazję przekonać się, że każdy głos jest ważny, a udział w głosowaniach to obywatelski obowiązek i podstawa demokracji.