Mikołajki w Warszawie

Powiększ obraz

4 grudnia 2019r. klasy 1a i 1b świętowały Mikołajki w Warszawie. Najpierw w teatrze Rampa uczniowie obejrzeli  spektakl pt. ”Pinokio”, a po przedstawieniu mieli zaszczyt osobiście spotkać się z aktorem – p. Robertem Kowalskim, odgrywającym w spektaklu rolę Dżepetta.  Wszyscy mogliśmy wejść na scenę, a pan Robert oprowadził nas po kulisach teatru i zdradził dużo ciekawych informacji dotyczących pracy w teatrze.  To było bardzo ciekawe i niezapomniane spotkanie.

Następnym punktem programu wycieczki była wizyta w fabryce bombek w Wołominie. Na miejscu przywitał nas serdecznie św. Mikołaj, który był naszym przewodnikiem. Zapoznał nas z wieloetapowy procesem wytwarzania bombek i innych dekoracji świątecznych.  Wszyscy byliśmy pełni podziwu jak trudną i precyzyjną pracę wykonują wszyscy pomocnicy św. Mikołaja. Dzieci podczas warsztatów własnoręcznie udekorowały swoją bombkę, którą otrzymały w prezencie. Po słodkim poczęstunku i wspólnym zaśpiewaniu kilku kolęd nadszedł czas rozstania i powrotu do domu.

Wszyscy wrócili zadowoleni i przepełnieni nastrojem oczekiwania na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.